Wreszcie ruszyła runda wiosenna!

Wreszcie ruszyła runda wiosenna!

GTS – Jaguar Gd.   0 – 4 (0 – 3)

Przy okropnym zimnym wietrze i na boisku przeciwnika rozpoczęliśmy rundę wiosenną. Gra w tym spotkaniu była lepsza, niż wskazuje na to wynik.

Szkoda, że tak szybko straciliśmy bramkę po dobrym rozegraniu piłki przez przeciwników z bocznego sektora boiska. Po drugiej kuriozalnej bramce worek z golami mógł się rozwiązać, ale zachowaliśmy spokój i próbowaliśmy grać swoje.  Dobre piłki były zagrywane  do Krzysia na wolne pole i  to stwarzało nam sytuacje podbramkowe (szkoda, że za mało włączali się nasi skrzydłowi i nie brali na siebie ciężaru gry -akcje 1 na 1). Poprzeczka i  kilka  naszych akcji ostudziło lekko „gości”. Trzecia bramka to brak ścisłego krycia, dobre zastawienie napastnika ciałem i uderzenie w krótki róg.  W drugiej połowie gra się wyrównała i to my stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych słupek i strzały minimalnie obok bramki nie dały nam kontaktowej bramki. Za to stały fragment gry przeciwników  i ładne uderzenie w róg bramki przyniósł kolejnego gola Jaguarowi ( za krótkie wybicie piłki głową).

Nasze plusy: próbujemy rozgrywać piłkę, mimo wszystko niezła gra liniami w obronie, stwarzamy sytuacje podbramkowe, wreszcie słychać nas na boisku jak ustawiamy się wzajemnie w obronie.

Minusy: w pierwszej połowie złe ustawienie środkowych pomocników w drugiej linii (brak Igora między środkowymi), napastnik nie schodził do linii pomocników ( przez to więcej biegali),  brak przerzucenia piłki z jednej strony boiska na drugą poprzez zagranie środkowych obrońców lub pomocników, złe rozegrania rzutów rożnych, za mała agresywność w grze obronnej.

PS  Mimo wszystko trener zadowolony. Miło było spotkać Huberta (z nim pomeczowe zdjęcie).

 

GTS Pruszcz Gd. – Jaguar Gdansk

Na zdjęciu: (od lewej strony stoją) trener, Sz. Zieliński, J. Urbański, K. Musiał, Ł. Kąkol, F. Kozikowski, M. Osowski, H. Cabaj (Jaguar  Gd.),

(od lewe strony klęczą) Sz. Kruczyński, I. Kłodnicki, K. Piankowski, W. Szwoch, M. Umiński.

 

 

One thought on “Wreszcie ruszyła runda wiosenna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *