Dobre wrażenie!

Dobre wrażenie!

Radunia Stężyca -GTS Pruszcz Gd.  4 – 0 (1 – 0)

W Stężycy pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie, chociaż wynik tego nie odzwierciedla.  Dobra gra obronna uniemożliwiała gospodarzom zdobycie bramki, a nasze kontry były bardzo groźne ( szybkie wyjścia Szymona i Krzysia prawie dały nam prowadzenie). Dodatkowe sytuacje  podbramkowe stwarzaliśmy po dobrze bitych rzutach rożnych (najbliższy zdobycia bramki był Jasiu).  Niestety, to gospodarze pod koniec pierwszej połowy cieszyli się z prowadzenia (nikt nie wyszedł do uderzającego przeciwnika).  W drugiej połowie piłkarze ze Stężycy udowodnili swoją wyższość zdobywając jeszcze trzy bramki (w tym dwie z rzutów rożnych, gdzie nikt nie wychodził do piłek wybijanych przed pole karne.   Ładnie wyglądały indywidualne akcje Łukasza  i to on dograł piłke do Wiktora, który mógł się wpisać na listę strzelców ( zabrakło precyzji). Mimo wszystko niezłe wrażenie co do gry i gratulacje od trenera!

Nasze minusy: nie wychodzimy do zawodnika z piłką przed naszym polem karnym i nie blokujemy strzałów, jeszcze więcej agresywności w środkowej strefie boiska; w drugiej połowie, w grze obronnej Michał nie schodził do linii pomocników (nie pomagał im swoim ustawieniem).

Plusy: lepsza gra w obronie (szczególnie w pierszej połowie), stwarzamy sytuacje podbramkowe, dobrze wykonywane rzuty rożne i próby rozpoczęcia gry w strefie niskiej (kilka razy ładnie wyśliśmy spod  pressingu).

Wystąpiliśmy w składzie: Sz. Zieliński, P. Lange (udany debiut wiosenny), Ł. Kąkol, K. Piankowski,  M. Umiński, Sz. Kruczyński,  I. Kłodnicki, W. Szwoch, F. Kozikowski, J. Urbański, M. Osowski, K. Musiał.

 

3 thoughts on “Dobre wrażenie!

  1. Cześć Wszystkim, W skrócie przedstawię swoją historię i dodam coś o mięśniach. Akcja: kontra – naskok – zbyt dobra przyczepność i stabilizacja kostki – skręcenie kolana. Na drugi dzień rezonans – diagnoza prawie całkowite zerwanie ACL i rozerwanie łąkotki – po 3,5 miesiąca operacja i na kamerze wiązadło całe, za to inna łąkotka (przyśrodkowa) do szycia. Rehabilitacja tak jak wielu z was opisywało. Dodam jednak coś od siebie. Na koniec stycznia miałem badaną siłę mięśni w obu nogach na maszynie zwanej BIODEX. Badanie wykazało różnicę w sile na czterogłowym uda noga chora/noga zdrowa 34%. Jak różnica jest mniejsza niż 20% to można zacząć treningi biegowe/skakanie. W połowie marca powtórzenie badania i różnica tylko 14% więc rehabilitacja i powrót do formy w toku. Różnica poniżej 10% jest fizjologiczna (czyli jest to norma). Ale jeden z fizjoterapeutów zwrócił mi uwagę, że mam za słabe mięśnie tyłu uda (dwugłowe) w stosunku do przodu (stosunek tył/przód powinien wynosić około 67%), ja mam w tym momencie około 54% (na obu nogach). Taka nierówność może w przyszłości prowadzić do kolejnych urazów. Wniosek końcowy musimy mieć na uwagę proporcjonalność siły mięśni i dbać o również o tył (chociaż wiem, że przód łatwiej robić). Dodam, że takie badanie w Poznaniu kosztuje 100 zł. Pozdo! ( 0 )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *