Co myślą zawodnicy (o tym spotkaniu)!!!

Co myślą zawodnicy (o tym spotkaniu)!!!

Morena Gd- – GTS Pruszcz Gd.  3 – 2  ( 0 – 1)

Bramki:K. Musiał x 2, (as. F. Mamiński x 2)

Na Morenę udaliśmy się w składzie: Sz. Zieliński, Ł. Kąkol, K. Piankowski, Sz. Kruczyński, M. Łakomy, I. Kłodnicki, W. Szwoch, M. Umiński, F. Mamiński, F. Kozikowski, D. Kwaśniak, K. Musiał, R. Kuzka (nie zabrał legitymacji i nie mógł zagrać).

Pierwsza połowa to najlepszy nasz występ w rundzie wiosennej. Przeciwnik nie mógł zagrozić naszej bramce ( jedyny błąd to przepuszczenie piłki pod nogą przez Łukasza), a my stworzyliśmy z pięć okazji do strzelenia gola. Szkoda, że wykorzystaliśmy tylko jedną. Z przyjemnością patrzyło się na naszą grę obronną, jak i rozgrywanie piłki we wszystkich sektorach boiska. Niestety w drugiej połowie przestraszyliśmy się agresywnej postawy  rywali i nie stawiliśmy im oporu w tym elemencie gry. Druga nasza bramka (kopia pierwszej): podanie Flipa, ze środka boiska do wychodzącego Krzyśka za linię obrońców i uderzenie obok wybiegającego bramkarza.  Zamiast uspokojenia, zwalniania gry, utrzymywania się przy piłce i wybijaniu przeciwników z rytmu, gramy chaotycznie nie podejmując wyzwania do walki sportowej ( zawodnicy z Moreny grali od nas agresywniej). Ich determinacja, przy naszej wierze, że sędzia będzie odgwizdywał grę ciałem na pograniczu faulu przyniosła im efekty w postaci zdobytych bramek (praktycznie wszystkie strzelone nam bramki po przepchaniu się ciałem w walce jeden na jeden). Mimo ogromnego wysiłku i naprawdę dobrej gry nie zdobyliśmy nawet punkcika, … gdyż to nam zabrakło determinacji i chęci zwycięstwa po walce sportowej (słowo walka jest tutaj najważniejsze).

Nasze minusy: nie dostosowaliśmy się do interpretacji przepisów gry przez sędziego ( jeżeli sędzia dopuszcza do gry ciałem na pograniczu faulu do tak grajmy), jeżeli przeciwnik gra agresywnie to musimy się mu przeciwstawić tym samym  i podjąć walkę, za dużo chaosu w drugiej połowie, a za mało rozgrywania piłką i spowalniania gry (wycofania piłek do obrońców i rozgrywania od tyłu).

Nasze plusy: inteligentna gra w pierwszej połowie (ręce same składały się do oklasków), stwarzanie sytuacji podbramkowych ( że środka  i z bocznych sektorów), pewna gra Szymona w bramce.

PS   Widząc trudną sytuację pod koniec spotkania jeszcze przy naszym prowadzeniu, trener mógł zamienić pozycjami wybranych  zawodników ( do omówienia przy najbliższym spotkaniu-dotyczy również tytułu opisu).

 

2 thoughts on “Co myślą zawodnicy (o tym spotkaniu)!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *